Yoko i John dni, których nigdy nie zapomnę"Yoko i John ..." to książka napisana przez Jonathana Cotta, który przyjaźnił się z legendarną parą od 1968 roku. To własnie Cottonowi przed swą tragiczną śmiercią Lennon udzielił ostatniego wywiadu.
Zaufanie jakim para obdarzyła autora tej książki sprawiło, że możemy ujrzeć Johna Lennona i Yoko Ono jako dwoje zakochanych w sobie ludzi: ",,Dwa umysły, jedno przeznaczenie..." - jak określił swój związek z żoną Lennon: "Żyję z artystką, która mnie pobudza i inspiruje do pracy dzień i noc".
Autor przedstawił portrety dwoje nieprzeciętnie utalentowanych ludzi, którzy wzajemnie sobie pomagali przezwyciężać własne lęki i zmagać się ze smutną przeszłością. Wspólnie nieśli ciężar codziennego życia, tego w blasku fleszy i po opadnięciu kurtyny. Potrafili razem pracować i być nie zapominając o innych.
Zapisy rozmów z artystami prezentują również informacje o akcie tworzenia wybranych dzieł muzycznych czy plastycznych. Pełno w niej cytatów z piosenek Beatlesów i Lennona. To także afirmacja pokoju, świata wolnego od wojen i przykazania, że wszyscy ludzie są wspólnotą, a w niej ważny jest każdy człowiek..
Książkę polecam, nie tylko dla fanów :-).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz