Post literacki

"Kiedy się poznali miała na sobie błękitną sukienkę. Zachwyciła go, rozkochała w sobie. On był biedny ale utalentowany. Ona zamożna, młodziutka i bardzo naiwna. Wkrótce Alfred zdobywa sławę jako pisarz. Życie u boku uwielbianego artysty nie jest jednak usłane różami (...) Stłamszona, niepewna siebie Dorothea przez lata nie przyznaje się, jak jest nieszczęśliwa. Wszystko się zmienia, kiedy otrzymuje zaproszenie na prywatną audiencję u królowej Wiktorii..."


Dziewczyna w błękitnej sukience to mądra i niezwykła opowieść oparta na życiorysie znanego małżeństwa: Catherine i Charlesa Dickensów. Choć autorka, Gaynor Arnold, zmieniła imiona wszystkich bohaterów, to historia ta inspirowana jest  prawdziwymi wydarzeniami
To książka niezwykła, która kreśli portrety dwóch osób, jednocześnie bardzo bliskich i dalekich dla siebie. On uwielbiany przez tłumy ludzi, manipulującymi uczuciami innych, często żyjący na pograniczu świata realnego i wyobrażonego. Ona oddana żona, matka ośmiorga dzieci, odtrącona i upokarzana przez męża. A która mimo to zażyczyła sobie kiedyś, aby listy od jej Charlesa zostały zachowane tak, by świat dowiedział się, że kiedyś ją kochał.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz